didsabz
15 آذر 1401 - 09:37

نیکزاد: جنبش دانشجویی ما فهمیده آنچه که در دو ماه اتفاق افتاده طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است

نایب رئیس مجلس گفت:جنبش دانشجویی ما به درستی فهمیده است آنچه که در دو ماه گذشته اتفاق افتاده صرفاً اعتراض به یک واقعه تأسف‌آور نبوده بلکه یک طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است که از آتش تهیه اختاپوس رسانه‌ای پشتیبانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 15 آذر ) قوه مقننه در نطق پیش از دستور بیان کرد: خدمت مردم شریف ایران اسلامی و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی عرض سلام، ادب و احترام دارم، به روح بلند و ملکوتی امام راحل عظیم الشأن (ره)، شهدای والا مقام به ویژه سید شهیدان مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی درود و صلوات می‌فرستیم و برای رهبر حکیم انقلاب آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت داریم.

وی افزود:در آستانه روز دانشجو قرار داریم، این روز را به همه دانشگاهیان عزیز و جوانان عزیز دانشجو تبریک و تهنیت عرض می‌‌کنم، جنبش دانشجویی ما ذاتا یک جنبش ضد استعماری برای مقابله با استکبار جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار بوده و هست و خواهد بود.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه 16 آذر ماه به یاد 3 دانشجو سید مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی به عنوان روز دانشجو نام گرفته است، گفت: این دانشجویان به خاطر اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران و همچنین سرگیری روابط ایران با بریتانیا، مظلومانه به شهادت رسیدند.

دانشجویان ما در سال 32 با بصیرت و روشن‌بینی به درستی در آن ایام که پس از کودتای 28 مرداد قرار داشت، آمریکا جهانخواران را عامل مشکلات کشور تشخیص دادند و در برابر دخالت‌های بیگانگان در کشور ایستادند.

نیکزاد اظهار کرد: دانشجویان عزیز ما و جامعه دانشگاهی و فرهیخته ما امروز هم بیدار است و با بصیرتی که دارد دست‌های پشت پرده و طراحی‌های کلان استکبار را به خوبی می‌فهمد. جنبش دانشجویی ما به درستی فهمیده است آنچه که در دو ماه گذشته اتفاق افتاده صرفاً اعتراض به یک واقعه تأسف‌آور نبوده بلکه یک طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است که با آتش تهیه اختاپوس رسانه‌ای که از دلارهای آمریکایی و سعودی و انگلیسی تغذیه می‌کند، پشتیبانی می‌شود و با عاملیت دسته‌های اندک گروهک‌های ضد انقلاب و تجزیه‌طلب که به صورت آموزش دیده آماده انجام عملیات‌های تروریستی هستند، سازماندهی و اجرا شده است.

وی تأکید کرد: دشمن در دو ماه گذشته با تمام توان وارد میدان شد، نفوذی‌ها و مهره‌های چند ساله خود را لو داد و مفتضحانه متحمل شکستی همه جانبه شد.نیاب رئیس مجلس ادامه داد: بصیرت و عدم همراهی مردم با این تروریست‌های شناسنامه‌دار و بی‌اعتنایی مردم به تبلیغات امپراطوری دروغ و جنایت رسانه‌ای وظیفه ما مسئولان را صد برابر کرده است تا اگر تا دیروز هر چند ساعت کار می‌کردیم بیشتر از قبل کار کنیم. اگر حمایت و هماهنگی بین مسئولان برای تدبیر مشکلات در وضعیت خوبی قرار داشت، آن را به وضعیت عالی‌تر برسانیم. نقص‌ها، کاستی‌ها، مشکلات و تنگناهای اقتصادی، معضلات فرهنگی و اجتماعی را با تدبیر بهتر و روحیه جهادی و دوندگی بیشتر درمان کنیم؛ خود را خاک پای این ملت بدانیم و دستبوس دستان پرتوان و زحمتکش مردم عزیز کشورمان باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی خود را متعهد به ولایتمداری و عمل به منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی می‌داند و تا روز آخر فعالیت خود تلاش خواهد کرد تا خادمی خالص و نوکری وظیفه‌شناس برای مردم عزیز ایران باشد. مجلس از تمام ابزارهای قانونگذاری و نظارت خود برای این مهم استفاده می‌کند و خواهد کرد.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899131