didsabz
15 آذر 1401 - 12:33

دارایی صندوق سرمایه‌گذاری عشایر ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: کل دارایی صندوق سرمایه‌گذاری عشایر ۸۰ میلیارد تومان است که با توجه به مصوبات اخیر ستاد اقتصادی دولت سیزدهم این رقم به ۵ هزار و ۸۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورامین، عباس پاپی زاده صبح امروز در همایش تجلیل از مقام شبانان و عشایر نمونه استان تهران که به میزبانی ورامین برگزار شده با اشاره به جایگاه عشایر در ایران اسلامی اظهار داشت: جامعه عشایر وفادار به این آب و خاک و پاسدار سرحدات کشور هستند و امروز فرزندان غیور این قشر زحمت کش باعث افتخار کشور و جهان است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش در استان‌های کشور گفت: این همایش در راستای شنیدن مشکلات به منظور پیگیری رفع مشکلات جامعه عشایری استان تهران برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در ادامه گفت: سازمان عشایر جزو سازمان‌های کم‌بضاعت کشور است و همراهی سپاه با این سازمان نشان از همدلی و همراهی برای رفع مشکلات جامعه عشایر دارد.

پاپی زاده تصریح کرد: عشایر ما نقش ارزنده‌ای در تأمین امنیت کشور دارند و نقش عشایر در تأمین امنیت غذایی نقش بی‌بدیلی است.

وی در ادامه به تولید گوشت در کشور توسط عشایر اشاره کرد و گفت: 200 هزار تن گوشت قرمز در کشور توسط عشایر تولید می‌شود و اگر امروز 50 هزار تن واردات گوشت قرمز داریم مدیون تلاش‌های عشایر هستیم و اگر این تولید نبود باید 250 گوشت قرمز تأمین می‌کردیم.

وی در ادامه به بودجه صندوق سرمایه‌گذاری عشایر اشاره کرد و ابراز داشت: کل دارایی صندوق سرمایه‌گذاری عشایر 80 میلیارد تومان است که با توجه به مصوبات اخیر ستاد اقتصادی دولت سیزدهم این رقم به 5 هزار و 80 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در پایان خاطرنشان کرد: در ادامه مصوبات دولت سیزدهم، 10 هزار میلیارد تومان از تبصره 16 و 18 برای عشایر اختصاص‌یافته تا عشایر به نقدینگی و تسهیلات ارزان‌قیمت دست یابند؛ تأمین وثیقه و ضمانت یکی از مشکلات عشایر است که صندوق یک ضمانت و وثیقه برای عشایر به حساب می‌آید و پس محقق شدن مصوبات دولت مشکل ضمانت عشایر کشور حل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899347